Aklından Bir Sayı Tut – John Verdon

Arka Kapak

Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: “Aklından herhangi bir sayı tut. 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı.” Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: “Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin… Küçük zarfı aç.”

“Aldıklarını geri vereceksin
Vermiş olduklarını aldığın zaman.
Biliyorum ne düşündüğünü,
Ne zaman uyuduğunu,
Nereye gittiğini,
Nereye gideceğini.
Seninle bir randevumuz var,
Bay 658.”

Sıradanlıklara meydan okuyan, anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz bir kitap “Aklından Bir Sayı Tut” kolay kolay unutmayacağınız bir roman.

Yorumum

John Verdon, bana polisiyeyi sevdiren yazarlardan birisidir. Her kitabını severek okudum. İlk kitabıydı Aklından Bir Sayı Tut.

Arka tarafı okuduktan sonra hemen almıştım. Aldığıma da hiç pişman olmadım. Mutlaka okuyun diyebileceğim bir kitap.

Dedektif Dave Gurney hayatını okuyoruz. Emekli olmuştur ve görüşmediği eski bir arkadaşının yardım isteğiyle göreve geri dönüş yapar. Arkadaşı Mark Mellery, gizemli mektuplar almaktadır ve bu mektuplar korkutucu bir hal almaya başlamıştır. Dave Gurney başlarda çok önemsemez bu durumu ta ki arkadaşı Mark Mellery‘nin öldürüldüğünü duyana kadar.

Emekli olmasına rağmen, bu işe bakmak isteyen Dave Gurney, olayların peşini bırakmaz. Katilin farklı cinayetler işlediğini de ortaya çıkarır ve katilin psikolojisini çözmeye çalışır. Olaylar böyle gelişir ve devam eder. Spoiler vereceğim daha devam edersem.

İyi okumalar.

Aklından Bir Sayı Tut Kitap Kapağı Aklından Bir Sayı Tut

Bir adam, posta kutusuna bırakılmış imzasız bir mektup alır. Mektupta şöyle yazmaktadır: "Aklından herhangi bir sayı tut. 1 ila 1000 arasında herhangi bir sayı." Adam öylesine 658 sayısını tutar. Not şöyle devam etmektedir: "Sırlarını nasıl bildiğimi göreceksin... Küçük zarfı aç."

"Aldıklarını geri vereceksin
Vermiş olduklarını aldığın zaman.
Biliyorum ne düşündüğünü,
Ne zaman uyuduğunu,
Nereye gittiğini,
Nereye gideceğini.
Seninle bir randevumuz var,
Bay 658."

Sıradanlıklara meydan okuyan, anında başınızı döndürecek ve ilgi çekici karakterlerinin kalp atışlarını tüm gerçekliğiyle hissedeceğiniz bir kitap "Aklından Bir Sayı Tut" kolay kolay unutmayacağınız bir roman.

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.