Alt Üst – Peter Robinson

Arka Kapak

Kaçakçılıktan uyuşturucu satıcılığına kadar pek çok pisliğe bulaşmış olan Jaff, kadınlarla her zaman arası iyi olmuş, yakışıklı, dengesiz bir baş belasıdır.

Hayattaki başarısızlığı ve ailesi tarafından yeterince önemsenmeyişi yüzünden bambaşka bir kimliğe
bürünmeye çalışan Tracy ile Jaff’ın yolları kesişir ve genç kız kendini tehlikelerle dolu bu genç adama teslim eder.

Kader birliği yapmaya karar veren Jaff ile Tracy için hiçbir şey umdukları gibi gitmez. Cinayette kullanılmış bir silahın ortaya çıkışı, adaletin yerini bulması için canını ortaya koyan Dedektif Alan Banks’i harekete geçirir. Banks, hayatının en zorlu davasıyla karşı karşıyadır çünkü kızının yaşamından endişe duyanbir baba için başka hiçbir şeyin önemi yoktur.

Yorumum

Kitap uzun zamandır kitaplığımda okunma sırasını bekliyordu. Nihayet başladım ve bitirdim. Konu sıradan, akıcı değil ve sıkıcı. Dil güzel olmasına güzel ama sıkıcılık sizi resmen yoruyor.

Kitabın kapak tasarımı o kadar hoşuma gitti ki sırf bu yüzden aldım bu kitabı. Kim yaptıysa ellerine sağlık. Ama işte o kadar gereksiz ayrıntılara yer verilmiş ki bitirene kadar canım çıktı. Sonunu merak ettiğiniz için elinizden bırakmak istemiyorsunuz.

Biraz konudan bahsedeyim. Bir kızımız var, bu kızın sevgilisi kirli işlere bulaşmış birisi. Kız sevgilisine kızıp, sevgilisinin evinde gizlediği silahı alıyor ve ailesinin evine getiriyor. Bunu gören annesi de kızına sormak yerine polise gidiyor ve olaylar başlıyor. Çok mantıksız bence. İnsan önce kızına sorar, bu nedir, sende ne işi var diye ama işte kitaba konu olsun da nasıl olursa olsun mantığıyla yazılmış.

Ben 5 üzerinden 3 puan verdim. O da sırf kapak tasarımı hatrına. Okumasanız da olur diyebileceğim bir kitap.

Alt Üst Kitap Kapağı Alt Üst

Kaçakçılıktan uyuşturucu satıcılığına kadar pek çok pisliğe bulaşmış olan Jaff, kadınlarla her zaman arası iyi olmuş, yakışıklı, dengesiz bir baş belasıdır.

Hayattaki başarısızlığı ve ailesi tarafından yeterince önemsenmeyişi yüzünden bambaşka bir kimliğe
bürünmeye çalışan Tracy ile Jaff'ın yolları kesişir ve genç kız kendini tehlikelerle dolu bu genç adama teslim eder.

Kader birliği yapmaya karar veren Jaff ile Tracy için hiçbir şey umdukları gibi gitmez. Cinayette kullanılmış bir silahın ortaya çıkışı, adaletin yerini bulması için canını ortaya koyan Dedektif Alan Banks'i harekete geçirir. Banks, hayatının en zorlu davasıyla karşı karşıyadır çünkü kızının yaşamından endişe duyanbir baba için başka hiçbir şeyin önemi yoktur.

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.