Azra Kohen Kimdir?

Akilah Azra Sarızeybek Kohen 1979 doğumlu psikolog ve Türk yazar.

İstanbul Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olduktan sonra Ottawa Üniversitesi Üçüncü Dünya Ülkelerine Yardım Ekonomisi bölümünü okudu. Son olarak Liverpool Üniversitesi’nde Davranış Bilimleri alanında uzmanlık yapmaya devam etmektedir.

1 çocuğu vardır. Hiç bir politik görüşü yoktur. Organik tarıma, evrenin matematiğine ve bir yaratıcının olduğuna inanır.

Dünya’daki en büyük problemin anneler olduğuna inanır. Çocuklarına kimlik bilinci yüklemeyerek bireyselliğe erken yaşta uyanmalarını engelleyen anneler yüzünden dünyanın bugün bu karmaşada olduğunu düşünür.

azrakohen

Eserleri

Fi

Çi

Pi

Yazarın Fi kitabı 2013 yılında çıktı ve piyasayı alt üst etti. Sloganı “Bu hikayenin sadece inanılamaz tarafları gerçektir.” olan kitap 600 sayfa olarak basılmıştır.

“Dışarıdan delilik olarak görülebilen şeyler, içine girildiğinde hak verilen durumlar haline gelebiliyordu bu hayatta. Sadece bakış açınızı değiştirmeniz yeterliydi.”

“Bırak ben derslerimi kendim alayım. Bana dost ol, öğretmen değil.”

“Hayat ne tuhaftı. Hep en korktuğumuz şeyleri karşımıza çıkarır, sonra suratımıza yapıştırırdı.”

fi

Yazarın Çi kitabı 2014 yılında piyasaya çıktı. Sloganı “İyi bir hikaye asıl bittiğinde başlar” olan kitap 300’ün biraz üzerinde sayfa sayısıyla ilk kitabın neredeyse yarısı uzunluktadır.

“Eğitemediğimiz, hor gördüğümüz, yardım etmediğimiz herkesi bir gün karşımızda göreceğiz… Üstelik ellerinde silahlarla.”

”Hayat ona çok güçlülerin nasıl bir darbede yenildiğini ve çok güçsüz gözükenlerin darbelere yıllarca nasıl dayanabildiğini göstermişti.Asıl önemli olan darbe almak değil,alınan darbeye rağmen hep ayağa kalkabilmekti.”

”Toplum tarafından kabul gören tek deliliktir aşk. Deliriyorum sana .”

ci

Yazarın Pi kitabı 2015 yılında piyasaya çıktı. Sloganı “Bu hikaye burada bitecek ve sen başlayacaksın” olan kitap 700 sayfa olarak basılmıştır.

“…eğitmediğimiz, hor gördüğümüz herkes bir gün karşımıza çıkacak, üstelik ellerinde silahlarla!”

“İnsan nefes aldığı, gördüğü, tattığı için değil düşündüğü için var. Düşündüğü için var olan bir varlık düşündüğü için asla cezalandırılmamalı.”

“Aklını kullanmayanın fikrinden daha zehirli bir şey var mı?”

pi

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.