Cehennem Çiçeği – Alper Canıgüz (Alper Kamu 2)

Alper  Canıgüz ve Alper Kamu gerçekten çok güzel ikili olmuşlar. İlk kitaptan sonra hemen ikincisini okumaya karar verdim. Tabi ki yine soluksuz okudum. 3-4-5-6-7-8 kaç tane gelirse gelsin, böyle güzellikte olduktan sonra hepsi okunur. Süper ötesiydi gerçekten.

Arka Kapak

“Bilirsiniz, insanlar doğar, ölür ve sonra büyür.”

Alper Canıgüz’ün eşsiz kahramanı Alper Kamu’yla birlikte her türlü şiddetin hüküm sürdüğü bir atmosferde, kırık hayatların, küllenmiş aşkların ve daha nice esrarın peşinde kara mizahla yüklü yeni bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kahramanımız, bu kez bir çocuğun ölümü ve eski bir aşk hikayesinin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşırken, “İnsanlığa dair kavrayışımızı biraz daha ileri götürmeyecekse bir cinayeti çözmenin ne anlamı var ki?” diyen bir dedektife yakışacak şekilde, adalet kavramımızı sorguluyor.

Cehennem Çiçeği; ilk üç romanıyla edebiyatımızda kendine özgü ayrıcalıklı bir yer edinen Alper Canıgüz’den kahkaha ve gözyaşının iç içe geçtiği büyülü bir serüven.

“Canıgüz’ün kalemi, kara romanın sosyal dramasını sürrealizmin renkli mürekkebiyle çiziyor.”
-Philippe Manche – Le Soir-

Yorumum

Alper Canıgüz kitap yazsın da ben ne olursa okurum.

Kitabı elinize aldıktan sonra bitene kadar elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Alper Kamu sizi öyle bir içine çekiyor ki, ne yapacak ne diyecek diye merakla okuyorsunuz. Sonuçta 5 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz. Sürekli bir sürpriz peşinde. İlk kitapta olduğu gibi bu kitapta dedektiflik peşinde. Artık polislerle de kanka olduğu için işi biraz daha kolaylaşıyor. Ölümün eşiğinden dönmesine de yine üstün zekası yardım ediyor.

Mutlaka 2 kitabı da okuyun.

Alper Kamu Cehennem Cicegi Kitap Kapağı Alper Kamu Cehennem Cicegi
Alper Canigüz
Turkish fiction
1 June 2013
224

"Bilirsiniz, insanlar doğar, ölür ve sonra büyür."

Alper Canıgüz'ün eşsiz kahramanı Alper Kamu'yla birlikte her türlü şiddetin hüküm sürdüğü bir atmosferde, kırık hayatların, küllenmiş aşkların ve daha nice esrarın peşinde kara mizahla yüklü yeni bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kahramanımız, bu kez bir çocuğun ölümü ve eski bir aşk hikayesinin ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşırken, "İnsanlığa dair kavrayışımızı biraz daha ileri götürmeyecekse bir cinayeti çözmenin ne anlamı var ki?" diyen bir dedektife yakışacak şekilde, adalet kavramımızı sorguluyor.

Cehennem Çiçeği; ilk üç romanıyla edebiyatımızda kendine özgü ayrıcalıklı bir yer edinen Alper Canıgüz'den kahkaha ve gözyaşının iç içe geçtiği büyülü bir serüven.

"Canıgüz'ün kalemi, kara romanın sosyal dramasını sürrealizmin renkli mürekkebiyle çiziyor."
-Philippe Manche - Le Soir-

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.