Cerrah – Tess Gerritsen

Arka Kapak

Tess Gerritsen tıpkı kahramanının neşterini kullandığı gibi kalemini ustaca oynatıyor.

Bu romanın her satırından kan sızıyor… Kitaba adını veren, planlı ve kanlı katil Cerrah gerilimi her an ayakta tutuyor.

Dr. Catherine Cordell Savannah’da seri cinayetler işleyen bir katilin vahşi saldırısına uğramıştır. Saldırgandan onu silahla vurarak kurtulmayı başarmıştır. Şimdi Boston’dadır. Ancak başka bir katil bu kentte de gerilim yaratmaktadır. Kadınların rahimlerini kesip alan ve korkunç işkencelere tabi tutan adama Cerrah adı verilmektedir. Catherine Cordell birdenbire bu katilin de hedefi haline gelecektir.

Çok satanlar listesinin müdavimlerinden Tess Gerritsen’in insan bedenini ve ruhunu en ince ayrıntısına kadar tarif ettiği tıbbî gerilim romanlarından beşincisi olan “Cerrah”, inandırıcı kahramanları, sürükleyici diyalogları ve sürekli tırmanan gerilim duygusuyla bu türü sevenlerin hayran olacağı tarzda bir roman.

Yorumum
Benim kitap aşkımın kaynağı Tess Gerritsen’dir. Dili anlatımı o kadar güzel ki başladığınız kitabı bırakamıyorsunuz. Tess Gerritsen polisiye roman yazarlarının en başında yer alır. Türkiye’ye de ziyarete geldi fakat maalesef tanışma fırsatı yakalayamadım.

Rizzoli & Isles serisi dizi haline bile geldi. Serinin ilk kitabı Cerrah ile başlayalım.

Boston şehrinde bir seri katil, kadınları öldürüp rahimlerini alarak onlara korkunç işkenceler yapmaktadır. Bu seri katil polisler arasında Cerrah diye anılmaktadır. Dr. Cordell bu seri katilden kurtulan tek kişidir. Cerrah’ı vurarak kaçmayı başarmıştır. Fakat Cerrah cinayetlerine devam etmektedir. Dr. Cordell yeniden hedef haline gelir. Cinayet masasının tek kadın polisi olan Rizzoli, bu cinayetleri çözmek için uğraşmaya başlar ve olaylar gelişir.

Cerrah’ı bitirdikten sonra hemen ikinci kitaba geçmeyi istiyorsunuz. Çünkü aşırı derecede bağlıyor sizi kitap. Hemen geçelim ikinci kitaba.

Cerrah Kitap Kapağı Cerrah
Rizzoli & Isles

Tess Gerritsen tıpkı kahramanının neşterini kullandığı gibi kalemini ustaca oynatıyor.

Bu romanın her satırından kan sızıyor... Kitaba adını veren, planlı ve kanlı katil Cerrah gerilimi her an ayakta tutuyor.

Dr. Catherine Cordell Savannah'da seri cinayetler işleyen bir katilin vahşi saldırısına uğramıştır. Saldırgandan onu silahla vurarak kurtulmayı başarmıştır. Şimdi Boston'dadır. Ancak başka bir katil bu kentte de gerilim yaratmaktadır. Kadınların rahimlerini kesip alan ve korkunç işkencelere tabi tutan adama Cerrah adı verilmektedir. Catherine Cordell birdenbire bu katilin de hedefi haline gelecektir.

Çok satanlar listesinin müdavimlerinden Tess Gerritsen'in insan bedenini ve ruhunu en ince ayrıntısına kadar tarif ettiği tıbbî gerilim romanlarından beşincisi olan "Cerrah", inandırıcı kahramanları, sürükleyici diyalogları ve sürekli tırmanan gerilim duygusuyla bu türü sevenlerin hayran olacağı tarzda bir roman.

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.