Çırak – Tess Gerritsen

Arka Kapak
Cerrah Geri Dönüyor… Ve Bu Kez Yalnız Değil…

Boston dedektifi Jane Rizzoli, Cerrahın elinden yeni kurtulmuş, kâbuslarının sona erdiğini düşünmeye başlamıştır ki, yeni ortaya çıkan bir seri katilin peşine düşmek zorunda kalır. Ancak bu yeni katilin yöntemlerinin Cerrahınkilere olan benzerliği ürkütücüdür. Davayla ilgili herkesten daha çok şey bilen gizemli bir FBI ajanının ortaya çıkışı Rizzoli’nin işini kolaylaştırmaktan çok daha da zorlaştıracaktır. Uzun yıllardır birlikte çalıştığı ortağının yardımı olmadan tek başına savaşmak zorunda olan dedektif, korkularıyla ve kâbuslarıyla yüzleşip Cerraha ve “çırağına” meydan okumaya hazırlanmaktadır.

Yorumum

Cerrah’ı bitiren herkes çok beklemeden Çırak’a başlamıştır. Çırak kitabı, Cerrah kadar hızlı başlamıyor ama ilerledikçe sizi hapsediyor.

Katilimiz Cerrah yani Warren Hoyt, Rizzoli tarafından hapishaneye atılmıştı. Warren Hoyt, kendine bir çırak buluyor ve cinayetlerine devam ediyor. Daha sonra hapishaneden kaçıyor ve olaylar Rizzoli etrafında gelişiyor. Rizzoli bu kabusla başa çıkabilecek mi? Rizzoli’ye kim yardım edecek? Cerrah derdindeyken şimdi bir de hesaba katmadığı çırak çıktı ortaya. Bir de FBI ajanı giriyor devreye. İşini kolaylaştıracak mı acaba? Nefessiz, soluksuz, ter içinde okuyacaksınız. Tess Gerritsen bu işi biliyor.
Tıbbi terimler çok fazla olduğu için bazen kafanız karışabiliyor ama yine de bir günde bitireceğinizi düşünüyorum. Kitap yine öyle bir yerde bitiyor ki. Hemen üçüncü kitap olan Günahkar’a geçmek istiyorsunuz.

Çırak Kitap Kapağı Çırak
Rizzoli & Isles

Cerrah Geri Dönüyor… Ve Bu Kez Yalnız Değil…

Boston dedektifi Jane Rizzoli, Cerrahın elinden yeni kurtulmuş, kâbuslarının sona erdiğini düşünmeye başlamıştır ki, yeni ortaya çıkan bir seri katilin peşine düşmek zorunda kalır. Ancak bu yeni katilin yöntemlerinin Cerrahınkilere olan benzerliği ürkütücüdür. Davayla ilgili herkesten daha çok şey bilen gizemli bir FBI ajanının ortaya çıkışı Rizzoli'nin işini kolaylaştırmaktan çok daha da zorlaştıracaktır. Uzun yıllardır birlikte çalıştığı ortağının yardımı olmadan tek başına savaşmak zorunda olan dedektif, korkularıyla ve kâbuslarıyla yüzleşip Cerraha ve "çırağına" meydan okumaya hazırlanmaktadır.

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.