Goodreads Nedir?

Goodreads kitap severlerin buluştuğu sosyal paylaşım platformudur. Kitap severler buraya üye olup kütüphanelerini, okudukları kitapları, şu an devam ettikleri kitapları paylaşabiliyorlar.

Kitaplarla ilgili yorumlar yazabiliyorsunuz. Yazılmış yorumları okuyabiliyorsunuz. Ayrıca yazarları sayfalarından takip edebiliyorsunuz. Son yazdıkları ve yazmakta oldukları kitaplardan haberdar olabiliyorsunuz. Ayrıca kendinize yıllık okuma hedefi belirleyip onu takip edebiliyorsunuz. Ayrıca kitapları barkodlarıyla tarayarak kütüphanenizi rahatça platforma ekleyebiliyorsunuz.

goodreads2

Bir de benim gibi çok kitap okuyanların en büyük sıkıntısı, okudukları kitapların konularını unutması. Okuduğunuz kitaplara notlar yazarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Yazdığınız notları okuyarak okuduğunuz kitapları rahatça hatırlabilirsiniz. Goodreads’in hem iOS hem de Android platformunda uygulaması mevcut. Linkler aşağıda mevcut.

Android

iOS

Bu sitede arkadaşlarınızla rekabete girmek kadar güzel bir şey yok. Herkes birbirini geçmek için daha fazla kitap okumaya çalışıyor. Benim kitap okuma sayım da Goodreads’e üye olduktan sonra gözle görülür bir biçimde arttı. Keşke hep böyle güzel ve faydalı rekabetler olsa. Ne kadar güzel bir şey.

Yıl sonunda Goodreads size özel bir sayfa yayınlıyor. Okuduğunuz kitap sayısını, bu kitaplar arasında en çok sayfaya ve en az sayfaya sahip olan kitapları gösteriyor. Ayrıca en beğendiğiniz kitap ve en beğenmediğiniz kitabı gösteriyor. Ayrıca yılın kitabı oylaması yapılıyor. Bu oylama kitapların türüne göre her türde yapılıyor. Kitap okumanın zevki inanın artıyor. Eğer üye değilseniz mutlaka üye olmanız gerekli.

GOODREADS

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.