Kim Bulduysa Onundur – Stephen King

Arka Kapak

King, Sadist ve Medyum’da olduğu gibi, çılgınlığa kafadan bir dalış yaparak yazar-okur ilişkisinin sınırlarını zorluyor… Öykü yüksek performanslı bir araç gibi kimi zaman kükrüyor, kimi zaman mırıldanıyor, kimi zaman da fazlasıyla eğlendirici. Ayrıca en dikkatli okuyucuların bile gözünden kaçabilecek kadar sinsice, edebi eleştirilerle dalga geçebiliyor. ”
-Kirkus Reviews-

İnzivaya çekilmiş ünlü bir yazar; intikam duygusuyla dolu saplantılı ve öfkeli bir okur; soğukkanlı bir cinayetin ardından yıllarca gömülü kalmış, içi hazine değerinde onlarca defterle dolu bir bavul. Hazineyi kim bulacak? Dahası, ona sahip olmak cehennemin kapılarını açmaksa eğer, bu ateşte kim yanacak? Stephen King’den, yazarlığın gücüne ve edebiyatın bir hayatı nasıl değiştirebileceğine dair sarsıcı bir roman.

kimbulduysaonundur

Yorumum

Bay Mercedes ile başlayan üçlemenin ikinci kitabı “Kim Bulduysa Onundur” 9 Ekim’de raflarda yerini aldı. Stephen King’in her romanı gibi bu da gerçekten güzeldi. Başlarda sıkmasına rağmen sonuna kadar okuttu kendini.

Öncelikle konu güzel, ama karakterler bir hayli fazla. Bu yüzden hepsini kavramaya çalışmayın. Çünkü ana karakterler belli. Onlara yoğunlaşmanız yeterli olacaktır.

[notice]Spoiler içerebilir[/notice]

Gelelim konuya. Bir yazar var, kitapları oldukça fazla tutuluyor. Kitaplarında oluşturduğu karakterler resmen fenomen haline gelir. Fakat yazar belli bir süre sonra yazmaya devam eder fakat bunları yayınlamamaya karar verir. Bir kaç hırsız yazarın evine girip, yazarı öldürdükten sonra evde para ve yayınlanmamış kitapları çalar. Daha sonra hırsızların başlarına beklenmedik olaylar gelir.

Mutlaka okuyun diyebileceğim kitaplardan birisi. Serinin son kitabını sabırsızlıkla bekliyorum diyebilirim.

Kim Bulduysa Onundur Kitap Kapağı Kim Bulduysa Onundur

King, Sadist ve Medyum'da olduğu gibi, çılgınlığa kafadan bir dalış yaparak yazar-okur ilişkisinin sınırlarını zorluyor... Öykü yüksek performanslı bir araç gibi kimi zaman kükrüyor, kimi zaman mırıldanıyor, kimi zaman da fazlasıyla eğlendirici. Ayrıca en dikkatli okuyucuların bile gözünden kaçabilecek kadar sinsice, edebi eleştirilerle dalga geçebiliyor. "
-Kirkus Reviews-

İnzivaya çekilmiş ünlü bir yazar; intikam duygusuyla dolu saplantılı ve öfkeli bir okur; soğukkanlı bir cinayetin ardından yıllarca gömülü kalmış, içi hazine değerinde onlarca defterle dolu bir bavul. Hazineyi kim bulacak? Dahası, ona sahip olmak cehennemin kapılarını açmaksa eğer, bu ateşte kim yanacak? Stephen King'den, yazarlığın gücüne ve edebiyatın bir hayatı nasıl değiştirebileceğine dair sarsıcı bir roman.

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.