Kızıl Nehirler – Jean Christophe Grange

Arka Kapak

Biz Efendileriz, Biz Köleleriz. Biz Her Yerdeyiz, Hem de Hiçbir Yerde. Biz Karar Verenleriz. Kızıl Nehirlerin Hakimiyiz.

Kalbinize güvenmiyorsanız ya da ocakta yemeğini varsa, bu kitabı okumaya başlamayın. Grange’nin sınır tanımayan hayal gücü, sürekli artan gerilim, etkileyici karakterler, birbirinden korkunç cinayetler; hepsi daha ilk satırlardan itibaren size hükmedecek…

“Kızıl Nehirler” sadece Fransa’da 450 000 sattı ve 20 dile çevrildi.

Soluk kesen bir tempo. İnsanı hemen saran bir hikaye. Çok gerçekçi şiddet sahneleri. İki sıradışı insanın çevresinde gelişen olaylar: biri enerji dolu, tecrübeli bir polis, diğeri sokaklardan gelme Mağripli bir çaylak…

“İnsanı daha ilk sayfalardan itibaren sarsan, altüst eden, yutan o kitaplardan biri. Sizi sürekli olarak gerilimin sınırlarında dolaştıracak; akkor hal,ine gelmiş bir telin üzerinde yürüyormuş hissi verecek kusursuz bir thriller.”

Le Monde

“James Ellroy ve Thomas Harris etkisinde bir seri cinayet hikayesi.”

Le Nouvel Observateur

Yorumum

Jean-Christophe Grange ile tanışmamı iş yerinden bir arkadaşım sağladı. Benim polisiyeyi ne kadar çok sevdiğimi bildiği için bana bu kitabı hediye getirdi. Elimde bir kitap vardı o zaman. Onu bitirir bitirmez başladım.

İnanılmaz sürükleyici bir roman. Yazarı ve bu eserini bu kadar geç okuduğum için kendime çok kızdım. Eserin filmi de çekildi. Kitabı okuduktan sonra filmi de izledim.

Gelelim kitabın içeriğine. Komiser Pierre Niemans, bir dağda kayalıklar arasına sıkıştırılmış olarak bulunan bir cesetle ilgili soruşturmaya başlar. Ama olay çok karışıktır. Aynı zamanda farklı bir bölgede polis Karim Abdouf’da bir okul ve mezar hırsızlığıyla ilgili soruşturmaya başlar. Niemans ve Abdouf’un araştırdığı olaylar birbiriyle kesişir ve olaylar başlar.

Mutlaka ama mutlaka okumanız gereken bir kitap. Sürükleyiciliğin dibi. 🙂

Kızıl Nehirler Kitap Kapağı Kızıl Nehirler

Biz Efendileriz, Biz Köleleriz. Biz Her Yerdeyiz, Hem de Hiçbir Yerde. Biz Karar Verenleriz. Kızıl Nehirlerin Hakimiyiz.

Kalbinize güvenmiyorsanız ya da ocakta yemeğini varsa, bu kitabı okumaya başlamayın. Grange'nin sınır tanımayan hayal gücü, sürekli artan gerilim, etkileyici karakterler, birbirinden korkunç cinayetler; hepsi daha ilk satırlardan itibaren size hükmedecek...

"Kızıl Nehirler" sadece Fransa'da 450 000 sattı ve 20 dile çevrildi.

Soluk kesen bir tempo. İnsanı hemen saran bir hikaye. Çok gerçekçi şiddet sahneleri. İki sıradışı insanın çevresinde gelişen olaylar: biri enerji dolu, tecrübeli bir polis, diğeri sokaklardan gelme Mağripli bir çaylak...

"İnsanı daha ilk sayfalardan itibaren sarsan, altüst eden, yutan o kitaplardan biri. Sizi sürekli olarak gerilimin sınırlarında dolaştıracak; akkor hal,ine gelmiş bir telin üzerinde yürüyormuş hissi verecek kusursuz bir thriller."

Le Monde

“James Ellroy ve Thomas Harris etkisinde bir seri cinayet hikayesi."

Le Nouvel Observateur

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.