Klişe Hayatlar Matbaası – Can Yılmaz

Arka Kapak

Abim 8 Aralık 1968’de dünyaya geldi. Aslında Zeytinburnu’na geldi de, yine de global bakmak lazım. 1973 yılı baharına kadar el bebek gül bebek büyüyen Can, benim doğumumla, önce sanayiye çırak verilmek istenmiş, sonra “devlet okulunda aynı çileyi çeker nasılsa” düşüncesiyle ilkokula başlatılmıştır. Ben tabii 1973’ten 2016’ya kadar kendi biyografimle ilgilendiğim için arada neler olduğunu pek hatırlamıyorum. Ancak kitabının çıkacağını duyunca kitabın taslağına bakıp anladım ki meğer ne güzel günlerimiz olmuş.

Kamuoyunda gösterilerimde anlattığım kadarıyla tanınan abim elbette komik olması için abartılmış bir “tip” değil, hayatımdaki en yakın arkadaşım, en güvendiğim eleştirmenim, meslektaşım, (amatörler arasında) en çok güldüğüm komedyen olarak çok önemli bir “karakter”dir. İkimizi tanıyanlar daha iyi bilir, ben ne kadar “şey”sem o da bir o kadar “başka bir şey”dir. Abimi severim, abim olmasa yine severdim. Az görüşürdüm belki ama yine severdim.

Kitabını okuyun siz de seveceksiniz. Eline sağlık Can Hoca, yine 1-0 öndesin… Benim kitabım bile yok… Yaptın yine numaranı…
-Seni seven kardeşin ünlü komedyen, Cem Yılmaz-

Yorumum

Cem Yılmaz’ın abisi olarak tanıdığımız Can Yılmaz’ın yazar olarak okuyucuyla tanıştığı ilk kitap.

Kitap çok satanlar listesinde uzun zaman durunca merak edip aldım. Pişman olur muyum acaba diye sormadan edemedim kendime. Ama zevkle bir çırpıda okudum.

Can Yılmaz çok sade bir dil kullanıyor. Bundan dolayı kitap su gibi akıyor elinizde. Kitapta parça parça bir çok anı-hikaye yer alıyor. Özellikle son bölüm gerçekten çok güzel.

Okuyun. Pişman olmazsınız.

“Büyümek” çocukluğun işgal edilen topraklarıdır…..

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.