Küfür Sokakta – Emre Can Baki

Arka Kapak

“Bazen fazla hata yapıyorum, kabul. Her hatadan sonra sigaramı yakıyorum ve unuturum diye umut ediyorum. Ardından şerefine birkaç kadeh rakı kaldırıyorum ve şişenin dibini görüyorum. Unuturum diye umut edip içmeye başladığım her gece daha net hatırlıyorum her şeyi. Sanırım kendime oynadığım küçük bir oyun bu, unutmaktan ziyade daha net hatırladığım ve hatırladıkça bağımlısı olduğum bir oyun bu.”
Bu kitap, olduğu gibi görünenlere, içi dışı bir, özü sözü bir, ağzı bozuk ama kalbi temiz olanlara…

Zamanla geçen tek şey zaman.
Acılar hep aynı…

Yorumum

İçinizde tuttuğunuz ne kadar küfür varsa yazar sizin yerinize bol bol etmiş. Sisteme, vefasızlara, hayırsızlara, kime ne lazımsa hepsine güzel güzel küfürler etmiş. Emre Can Baki’nin ilk kitabı. Kimisine göre gereksiz bir kitap olabilir. Ama bence bir zaman kaybı değil.

Kendini okutan bir kitap. Özellikle hikaye bölümleri oldukça ilgi çekici. Şiirler var fakat öyle ahım şahım değiller. Ben de otursam aynısını yazarım. Eğer küfür etmekten çekinen ama etmek isteyen biriyseniz, yazarın küfürleri içinizi rahatlatacak. Ne de olsa küfür ruhun yelpazesidir.

Küfür Sokakta Kitap Kapağı Küfür Sokakta
Emre Can Baki
1 November 2016
176

"Bazen fazla hata yapıyorum, kabul. Her hatadan sonra sigaramı yakıyorum ve unuturum diye umut ediyorum. Ardından şerefine birkaç kadeh rakı kaldırıyorum ve şişenin dibini görüyorum. Unuturum diye umut edip içmeye başladığım her gece daha net hatırlıyorum her şeyi. Sanırım kendime oynadığım küçük bir oyun bu, unutmaktan ziyade daha net hatırladığım ve hatırladıkça bağımlısı olduğum bir oyun bu."

Bu kitap, olduğu gibi görünenlere, içi dışı bir, özü sözü bir, ağzı bozuk ama kalbi temiz olanlara…

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.