Ölümle Randevu – Mario Mazzanti

Arka Kapak

Şah Mat ve Gördüğüne Asla İnanma’dan sonra, Mario Mazzanti yeni bir sayfa açıyor ve karşımıza, ilk iki romanından farklı bir gerilim atmosferi sunduğu üçüncü romanıyla çıkıyor. Hikayenin baş kahramanı, gündelik hayatın içinde rahatlıkla saklanabilen ‘tarih’. Günümüzde işlenen bir cinayeti, 1576’da Carlo Borromeo’nun yaşadığı, vebanın pençesindeki Milano’ya ve 1250 yılındaki Monza’ya bağlayan neydi? Müfettiş Benni’nin, Brianza ve Maggiore Gölü arasında çıkacağı zaman ve mekândaki yolculuk, tuzak ve gizemlerle dolu olacak.

Yorumum

Mazzanti’nin ilk kitabını okuduktan sonra bu kitap çok yavan geliyor. Çünkü oldukça fazla dipnot ve gereksiz bir tarih bilgisi yer alıyor. Siz konuyu anlamaya çalışırken bir de araya bu tarih bilgilerinin girmesi kafanızı karıştırıyor ve sıkılmanıza neden oluyor. Ama yine de ilk 2 kitap hatrına 4 puan verdim.

Gelelim konuya. Üniversitede kürsü başkanı, profesör ve Ortaçağ araştırmalarında en uzman kişi olan Profesör Valeriani gece yarısına doğru sırtına isabet eden bir kurşun yüzünden ölmüştür. Ölmeden önce bir kitabı açıp, kitabın içinden bir resmi işaret etmiştir. Komiser Benni bundan şüphe duyar ve bu resmi araştırmaya başlayarak işe koyulur. İşler göründüğü kadar basit değildir.

Mazzanti’nin gerçek kalitesini görmek istiyorsanız sadece ilk 2 kitabı okuyun. Bu kitabı es geçin. Çok sıkılırsınız.

Ölümle Randevu Kitap Kapağı Ölümle Randevu
Mario Mazzanti
2014
392

Şah Mat ve Gördüğüne Asla İnanma'dan sonra, Mario Mazzanti yeni bir sayfa açıyor ve karşımıza, ilk iki romanından farklı bir gerilim atmosferi sunduğu üçüncü romanıyla çıkıyor. Hikayenin baş kahramanı, gündelik hayatın içinde rahatlıkla saklanabilen 'tarih'. Günümüzde işlenen bir cinayeti, 1576'da Carlo Borromeo'nun yaşadığı, vebanın pençesindeki Milano'ya ve 1250 yılındaki Monza'ya bağlayan neydi? Müfettiş Benni'nin, Brianza ve Maggiore Gölü arasında çıkacağı zaman ve mekândaki yolculuk, tuzak ve gizemlerle dolu olacak.

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.