Şah Mat – Mario Mazzanti

Arka Kapak

Suç psikiyatristi olarak polise destek vermekte olan Claps’in suçluların davranış profilini inceleyerek olası şüphelileri tespit etmek gibi çetin bir görevi vardır. Ancak bu sefer ortadaki cinayet hiç de basit değildir. Karşısında acımasız, kararlı, unutulmak istemeyen ve şehrin korkulu rüyası olmayı amaçlayan bir seri katil vardır. Çözüm hep avuç içinde gibidir ama bir türlü ulaşılamamaktadır, aşılan her bir basamak katilin ininin derinliklerine dalmaktan başka bir işe yaramaz.

“Mario Mazzanti ilk kitabını en lezzetli malzemeleri karıştırarak hazırlamış: Satranç, edebiyat, sinema, opera ve asıl mesleği olan cerrahlık.”
-Paperblog-

“Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı ve gerçeğin insanın en karanlık hırslarında gizlendiği nefeslerinizi kesecek bir gerilim romanı.”
-La Feltrinelli-

Yorumum

Sıradışı bir cinayet. Sıradışı bir katil. Sıradışı bir polis. Sıradışı bir gazeteci.

Bir gece bir kadın vahşice öldürülür ve olaylar başlar. Komiser olayın büyüklüğünü anlayınca davranış analiz uzmanından yardım ister. Olayın basına yansımaması istenir fakat Greta adında bir muhabir olayların tanığı olur. Katil işlediği cinayeti bir satranca benzetmektedir ve 3 hamlede galip gelmek ister. Bu da cinayetlerinin devam edeceği anlamına gelir.

Benim gibi polisiye sevenler mutlaka ama mutlaka bu kitabı okumalı. Mario Mazzanti adeta bir başyapıt ortaya çıkarmış. Kitabı okumaya başladıktan kısa süre sonra bitirmiş olacaksınız. Çünkü ne kadar güzelse bir o kadar da sürükleyici.

Hepinizi iyi okumalar…

Sah Mat Kitap Kapağı Sah Mat
Mario Mazzanti
Italian fiction
1 October 2011
512

Suç psikiyatristi olarak polise destek vermekte olan Claps'in suçluların davranış profilini inceleyerek olası şüphelileri tespit etmek gibi çetin bir görevi vardır. Ancak bu sefer ortadaki cinayet hiç de basit değildir. Karşısında acımasız, kararlı, unutulmak istemeyen ve şehrin korkulu rüyası olmayı amaçlayan bir seri katil vardır. Çözüm hep avuç içinde gibidir ama bir türlü ulaşılamamaktadır, aşılan her bir basamak katilin ininin derinliklerine dalmaktan başka bir işe yaramaz.

"Mario Mazzanti ilk kitabını en lezzetli malzemeleri karıştırarak hazırlamış: Satranç, edebiyat, sinema, opera ve asıl mesleği olan cerrahlık."
-Paperblog-

"Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı ve gerçeğin insanın en karanlık hırslarında gizlendiği nefeslerinizi kesecek bir gerilim romanı."
-La Feltrinelli-

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.