Sessiz Kız – Tess Gerritsen

Arka Kapak

“Sessiz Kız Tess Gerritsen’in en iyi romanlarından biri.”
-Associated Press-

Boston’daki Çin Mahallesi’nde kesik bir el bulunur. Ardından bir binanın çatısında da elin sahibi. Simsiyah giyinmiş bir kadındır bu ve boğazı bir kılıçla kesilmiştir. Cesedin yanında bulunan susturuculu silah ise akla kiralık katil olasılığını getirmektedir.

Araştırmaları, Maura Isles ile Jane Rizzoli’yi on dokuz yıl önce Çin Mahallesi’ndeki bir restoranda yaşanan tüyler ürpertici bir katliama ve bu katliamla bağlantılı görünen kayıp kızlara götürür. Tanıklıklarına başvuramadıkları bu kızlardan biri, bütün olayların kilit noktasındadır ve söyleyecek çok şeyi vardır.

“Nefes kesici… Gerilim yüklü, heyecan dolu bir macera.”
-Times Record News-

Yorumum

Rizzoli & Isles serisinin 9. kitabı Sessiz Kız, serinin en iyilerinden biri diyebilirim.

Boston’da Çin Mahallesi’nde bir kesik el ve yanında bir silah bulunur. Rizzoli bu işin peşine düşer ve aslında olayların arkasında neler var, hepsini bulur. Yine soluksuz okuyacaksınız. Ama gerçekten bu bir başyapıt.

Dedektif Rizzoli’nin ailesinden bol bol bahsediliyor kitapta. Rizzoli’nin annesi, babasından boşanıp Rizzoli’nin arkadaşıyla evlenmeye karar veriyor. Aile içi karışıyor.

Katili çok kolay tahmin edebilirsiniz ama kitabın sonunda yine de şaşıracaksınız.

Serinin son 2 kitabı kaldı geriye. Sona Kalan ve Diriliş.

Ayrıca kitabın Doğan Kitap tarafından yayınlanan kitaplar nedense daha çok okuma isteği uyandırıyor bende. Çeviriden mi kaynaklı, yoksa tasarımdan mı bilemedim doğrusu.

Hepinize İyi Okumalar….

Sessiz Kız Kitap Kapağı Sessiz Kız
Rizzoli & Isles

"Sessiz Kız Tess Gerritsen'in en iyi romanlarından biri."
-Associated Press-

Boston'daki Çin Mahallesi'nde kesik bir el bulunur. Ardından bir binanın çatısında da elin sahibi. Simsiyah giyinmiş bir kadındır bu ve boğazı bir kılıçla kesilmiştir. Cesedin yanında bulunan susturuculu silah ise akla kiralık katil olasılığını getirmektedir.

Araştırmaları, Maura Isles ile Jane Rizzoli'yi on dokuz yıl önce Çin Mahallesi'ndeki bir restoranda yaşanan tüyler ürpertici bir katliama ve bu katliamla bağlantılı görünen kayıp kızlara götürür. Tanıklıklarına başvuramadıkları bu kızlardan biri, bütün olayların kilit noktasındadır ve söyleyecek çok şeyi vardır.

"Nefes kesici… Gerilim yüklü, heyecan dolu bir macera."
-Times Record News-

mert

Genç yaşlarda bilgisayarla, teknolojiyle tanıştım. Sürekli kendime birşeyler katmak için çaba sarfettim. Teknoloji, kitap, dizi ve sinema delisi olarak bildiklerimi ve yorumlarımı sizlere aktarmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.